Skauting...

...je největší světové hnutí pro děti a mládež fungující již 95 let. Dnes má 40 milionů členů ve 158 zemích světa. Skauting je určen pro všechny děti a mladé lidi, kteří se chtějí neustále něčemu učit a pracovat na sobě. Oddílová činnost se zaměřuje na hodnotovou výchovu dětí a současně vychází vstříc jejich specifickým zájmům.

Středisko nabírá nové členy, a to děti i dospělé dobrovolníky! Pokud se k nám chcete přidat, mrkněte na webové stránky našich oddílů a vyberte si, který je pro vás ten pravý. Nevíte-li si rady, napište nám nebo zavolejte.

30. oddíl Střelka

Skautský oddíl s dlouhou tradicí pro kluky i holky od 7 let, který nabízí pravý skautský program.
Oddílový web

31. oddíl Vlaštovka

Jeden z mála dívčích oddílů v Plzni. Parta akčních kamarádek, které jsou pro každé dobrodružství, ale najdou si spoustu času i na vyrábění a zpěv u táboráku.

33. oddíl Šíp

Aktivní oddíl, který má jak pestré schůzky plné her, kamarádů, dobrodružství a různých vzdělávacích aktivit, tak i skvělé výpravy a letní tábor. Přihlaš se k nám a zažiješ velké dobrodružství.

36. oddíl Sirius

Outdoorový oddíl po kluky i holky od 6 let, obzvlášť vhodný pro ty, kteří chtějí jezdit na vodu a lézt po horách.

39. oddíl Kalahari

Moderní oddíl, který se nebojí nových výzev, nových technologií, ani vody, ani hor. Pro kluky i holky 6–15 let.

34. roverský kmen Jestřáb

Parta dospělých zálesáků, kteří praktikují rodinný skauting – příležitost pro ty, kteří chtějí trampovat, spát pod širákem a najít parťáky na cestu do hor.
Každý čtvrtek se scházejí v klubovně od 17h.

38. klub OS Šedý orel

Klub dospělých skautů, kteří už opustili naše dětské oddíly, ale rádi se společně scházejí a pomáhají středisku.